Bebek Alışveriş RehberinizÇocuk Bakım

Bebek Yatak Seçimi

Henüz doğmamış bebeğiniz için bir çok hazırlık yaptınız, dokuz ay boyunca sağlıklı beslendiniz, hayata geldiğinde konforu ve sağlığı için her şeyi yaptınız.

Fakat yapmanız gereken en önemli seçimlerden biriside bebeğiniz için sağlıklı ve konforlu bir yatak seçimi, çünkü yatacağı yatağın da sağlıklı ve konforlu olması bebeğiniz ve sizin için önemli etkenlerde biridir. Odasını hazırladığınız bebeğiniz ilk altı ay emzirmeniz için ve uyku düzenini oluşturana kadar yanınızda kalacak. Dolayısıyla yatağın yanında beşik seçimi de en az yatak seçimi kadar önemli. Bebeğinizin sağlığı için kimyasal boyalardan oluşmayan gerçek ahşap bir beşik ve yatak seçimi yapmalısınız. MDF ya da sunta olmamasına özen gösterin. Piyasada farklı maddelerden üretilmiş bir çok ürün bulunmakta fakat bir çoğu ahşap tozundan yapılıyor ve son derece sağlıksız.

Bebek Yatak Seçimi Yaparken;

Beşik veya Karyola seçimini yaptıktan sonra sıra yine sağlıklı bir yatak bulmakta. Piyasada bulabileceğiniz yataklar ne yazık ki üç santimden başlıyor. Bebeğinizin sizin karnınızdaki konforu düşünüldüğünde ne kadar alçak değil mi? Bebeğinizin omurgası için konforun yanında ortopedik yataklar onun huzursuzlanmadan rahatça uykuya dalabilmesini ve fiziksel özelliklerine de zarar gelmemesini sağlayacaktır. Ayrıca bu yataklarda annelerimizin bizler için kullandığı pamuk yatakların da uygun olmadığını söylemek gerek. Çünkü pamuk bir süre sonra vücudun şeklini alıyor ve ergonomik değil. Bu konuda uzmanlar kauçuk ağacının sütünden elde edilen lateksi tercih etmenizi söylüyor. Çünkü bu ürün bebek omurgası için en ideal ortamı sunuyor.

Bebefox Sunger Oyun Parki Yatagi 926 500x5001 300x300 - Bebek Yatak Seçimi

Bebek Yatak Ölçüleri

Yatak ölçülerine gelince lateks, visco ya da pamuklu yataklar, hangisini tercih ederseniz ölçüleri 60×120-70×140 gibi standart ölçülerde üretiliyor. Yani bu ölçüler beşik yatağı için uygun değil. Piyasada satılan beşik yatakları 12 cm ila 20 cm arasında değişiyor bu da bebeğinizin beşik bitimiyle aynı oranda yatması anlamına geliyor ki, çok tehlikeli. Dolayısı ile beşik yatağınız için özel ölçülerde özel bir yatak yaptırmanız gerekiyor.
Uzun zamandır merakla ve özlemle beklediğiniz bebeğiniz yolda, geliyor. Yatak seçimi zor ve meşakkatli ama tüm bunlara değmez mi?

Yazı Puanı
Lütfen puan verin
[Toplam: 0 Puan: 0]

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Close
Close

Adblock tespit edildi

Lütfen adblock reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi daha fazla destekleyin